Fotograf Dariusz Majgier - Fotograf w Warszawie - Portrety Biznesowe i CV, Zdjęcia Wnętrz i Nieruchomości, Imprezy i Wydarzenia
Fotograf Warszawa
(Rekomendowany Fotograf Google Street View)

Portrety biznesowe, Zdjęcia do CV, Sesje wizerunkowe, Fotografie zarządu i pracowników, Zdjęcia grupowe

Wygląd na zdjęciach ma szczególne znaczenie - fotografie budują Twój profesjonalny wizerunek! Mam za sobą tysiące sesji portretowych i doskonale wiem, jak ukryć wady oraz wyeksponować mocne strony fotografowanej osoby. Dużo uwagi poświęcam światłu, pozie, ekspresji, ubraniom, włosom i szczegółom, które decydują o odbiorze zdjęcia. Czasem zmiana wyrazu twarzy lub drobna korekta ustawienia może wpłynąć na przebieg Twojej kariery zawodowej.

Portrety biznesowe to mniej lub bardziej oficjalne zdjęcia właścicieli firm, zarządu i pracowników wykorzystywane w celach biznesowych. Portrety biznesowe w swojej pracy wykorzystują również artyści oraz modelki. Zdjęcia publikowane są zwykle na stronach firmy, w prasie, w prezentacjach, na wizytówkach, w korporacyjnym intranecie oraz w serwisach społecznościowych. Fotografie wszystkich osób w firmie powinny być utrzymane w tym samym stylu (dbam o spójność zdjęć w przypadku rotacji kadr).

Zdjęcia do CV - portrety dla osób ubiegających się o pracę i chcących profesjonalnie zaprezentować się na stronach www, blogu czy w serwisach społecznościowych (Facebook, GoldenLine, Twitter, LinkedIn, Google Plus). Wysokiej jakości zdjęcia wpływają na pozytywny wynik rekrutacji.

Podczas zdjęć zapewniam miłą i swobodną atmosferę. Dzięki temu mogę wydobyć naturalną mimikę i zachowanie, co przekłada się na atrakcyjne ujęcia. Nad zdjęciami pracuję do momentu, gdy klient jest w pełni zadowolony z sesji. Z wielu zrobionych fotografii wybieramy najlepsze ujęcia, które zostają poddane obróbce (trzeba m.in. poprawić kolorystykę, fakturę skóry, wyretuszować niedoskonałości).

 

Portrety biznesowe, Zdjęcia do CV, Sesje wizerunkowe, Zdjęcia pracowników, Fotografie dzieci, Portrety artystyczne

Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV Fotograf Portret i CV
 

Pytania i odpowiedzi oraz wskazówki dotyczące fotografowania ludzi

Czy można umówić się na zdjęcia w biurze lub w domu?

Oczywiście! Dojeżdżam do klientów w Warszawie i przywożę własne oświetlenie, tworząc przenośne studio w dowolnym miejscu. Przy klasycznych portretach na białym tle, potrzebny jest jeszcze fragment białej lub jasnej ściany, która będzie pełnić rolę sztywnego tła.

Jaki jest cennik usług dla sesji biznesowych lub zdjęć do CV?

Koszt sesji ustalam indywidualnie w zależności od liczby zdjęć. Minimalna cena sesji to 300 zł i obejmuje 5 obrobionych zdjęć portretowych.

Jak długo trwa sesja portretowa dla jednej osoby?

Zależy od liczby zdjęć i rodzaju sesji. Jeżeli celem jest wykonanie kilku zdjęć portretowych w jednym miejscu, sesja może potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Czas wydłuża się w przypadku zmiany stylizacji, rekwizytów i miejsca, przebierania się lub dłuższego spaceru w plenerze. Przy skomplikowanych sesjach, które wymagają długich przygotowań, sesja może potrwać wiele godzin.

Czy stosować makijaż u mężczyzn?

Przy klasycznych sesjach portretowych w przypadku mężczyzn odradzam nakładanie kosmetyków. Makijaż świetnie sprawdza się w ujęciach artystycznych, ale do portretu biznesowego lub przy zdjęciach CV nie jest potrzebny. Może nawet przeszkadzać w sesji, np. gdy puder zbierze się na zaroście lub opadnie na garnitur. Kolorystykę i niedoskonałości skóry łatwo mogę poprawić podczas obróbki zdjęć.

W którą stronę skierować wzrok na portretach biznesowych i zdjęciach do CV?

Osoba fotografowania powinna patrzeć na fotografa. W ten sposób osoba patrząca na zdjęcie odniesie wrażenie nawiązania kontaktu wzrokowego z osobą portretowaną, podobnie jak przy kontakcie bezpośrednim. Kontakt wzrokowy buduje pozytywną relację między osobami i ułatwia nawiązywanie kontaktów.

W którą stronę skierować ciało i głowę na zdjęciu?

Wszystko zależy od przeznaczenia zdjęcia. W wypadku zdjęcia do artykułu prasowego lub na stronę WWW głowa i ciało powinny być lekko skierowane w stronę tekstu. Na większości publikacji i w serwisach społecznościowych zdjęcie znajduje się po lewej, a tekst po prawej stronie, więc głowa powinna być skierowana na prawo. Jeżeli portret miałby się znaleźć w artykule po prawej stronie, lepiej jest skierować się w lewą stronę. Neutralną pozycją jest ustawienie się na wprost fotografa, ale wtedy traci się element trójwymiarowości sylwetki i człowiek staje się "płaski". Jeżeli fotografia ma być zrobiona dla kolejnego pracownika warto sprawdzić, jak ustawiani byli pozostali, aby ujednolicić pozycje wszystkich osób.

Jak szybko fotografie będą gotowe do odbioru?

Przy portretach pojedynczych i niewielkich sesjach dla kilku osób, obrobione zdjęcia staram się przygotować nawet tego samego dnia późnym wieczorem lub w dniu następnym. Przy większych zleceniach obróbka zdjęć może zająć kilka dni.

Jak zostaną przekazane zdjęcia?

Gotowe zdjęcia umieszczam na własnym serwerze FTP i wysyłam mailem odnośnik do pobrania archiwum plików ze zdjęciami. W ten sposób nie zapycham skrzynek dużymi zdjęciami. Można je łatwo pobrać na komputer lub przesłać link współpracownikom i znajomym. Na życzenie mogę też zgrać fotografie na płytę CD i wysłać pocztą.

Czy zdjęcia poddawane są retuszowi w Photoshopie?

Każde zdjęcie (bez wyjątku) musi zostać skorygowane w programach graficznych. Sama sesja zdjęciowa to zaledwie część mojej pracy. Nawet najnowocześniejszy i najdroższy sprzęt fotograficzny oraz najlepsze obiektywy nie oddają wiernie kolorów, wprowadzają aberracje i dystorsje (zniekształcenia obrazu). Trzeba więc skorygować fotografie, aby wyglądały dobrze. Poprawiam też wszystkie niekorzystne elementy na zdjęciu (np. przebarwienia i niedoskonałości skóry, znamiona, pyłki na ubraniu). To minimum prac w cyfrowej ciemni. Na wyraźną prośbę mogę ingerować mocniej w wygląd osoby, ale staram się też tłumaczyć, że np. zmarszczki mimiczne nie są ujmą - nadają twarzy charakter oraz podkreślają osobowość.

Kiedy lepiej robić portrety biznesowe lub zdjęcia do CV? Gdy świeci słońce czy w dni pochmurne?

Na portretach biznesowych twarz nigdy nie powinna być oświetlana bezpośrednio przez słońce. Promienie słońca tworzą bardzo duże kontrasty i cienie, ludzie mrużą oczy, uwydatniają się im zmarszczki lub pojawia się niekorzystna mimika twarzy. W słoneczne dni i tak będziemy pracować nad portretem w miejscu zacienionym. Dlatego dni pochmurne są bardziej uniwersalne i nie ograniczają wyboru miejsc w plenerze. Natomiast słońce może być przydatne w kreowaniu ciekawego tła, jeżeli go odpowiednio oświetli.

 
 

Dariusz Majgier - kontakt w sprawie sesji fotograficznych i rezerwacji terminów

Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania lub oszacuję koszt sesji foto. Korzystam głównie z poczty elektronicznej, ale jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, chętnie oddzwonię na podany numer. Odpisuję lub oddzwaniam natychmiast (jeżeli nie jestem w trakcie sesji zdjęciowej).

napisz do mnie:
majgier@reporter.pl
 
lub zostaw wiadomość z numerem telefonu - odpiszę lub oddzwonię:


 

Pracuję w Warszawie, ale dojeżdżam też do innych miast. Współpraca ze mną jest komfortowa i pozbawiona niemiłych niespodzianek. Jestem słowny, punktualny, działam profesjonalnie, szybko, dyskretnie i niedrogo, a wszystkie ustalenia traktuję jako poufne. Wystawiam faktury VAT.

 

Dariusz Majgier

 

 
 

Wśród moich klientów biznesowych są m.in.

Adecco Poland, Aster, ATM, Audioteka, Bayer, Carrefour, Caritas, Colliers International Poland, ComPress, Deutsche Lufthansa, Eniro Polska, Falck, Europ Assistance Polska, EURO RSCG 4D, Fischer & Zubek PR Partners, Geant Polska, General Motors, Grafton Recruitment, Hays Poland, Hola Design, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Komisja Europejska, Krajowa Izba Producentow Audiowizualnych, Lloyd Properties, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Microsoft, Millennium TFI, Monday PR, Netia, Opel Polska, Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza, Rochstar Events, Rzeczpospolita, Polski Związek Firm Deweloperskich, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, Publicis Consultants Rowland, Sharp, Skarbiec Mennicy Polskiej, Swiss International Air Lines, UPC Polska, Zdrofit

 

zdjęcia pracowników, zdjęcia zarządu, zdjęcia do cv, zdjęcia do prasy, zdjęcie do CV, portret biznesowy, fotograf portretowy, portret do CV, portret biznesowy, cv, fotograf warszawa

Portrety biznesowe. Zdjęcia do CV. Fotograf wnętrz i nieruchomości. Zdjęcia mieszkań i domów na sprzedaż. Fotografia imprez i wydarzeń. Zdjęcia 360 stopni. Panoramy i wirtualne wycieczki we wnętrzach lokali na mapie Google. Wirtualny spacer w Google Street View.
Fotograf Warszawa © 2017 Dariusz Majgier - profesjonalny fotograf w Warszawie. Faktury VAT. Kontakt: majgier@reporter.pl