Fotograf Dariusz Majgier - Fotograf w Warszawie - Portrety Biznesowe i CV, Zdjęcia Wnętrz i Nieruchomości, Imprezy i Wydarzenia
Fotograf Warszawa

Wirtualny Spacer na mapie Google Street View. Wirtualna wycieczka prezentująca wnętrze firmy na mapie Google.

Oprócz profesjonalnych zdjęć wnętrz i nieruchomości wykonuję wirtualne spacery wewnątrz firm, biur, restauracji, sklepów, hoteli i innych lokali użytkowych. To nie tylko atrakcyjna prezentacja wnętrza, ale też łatwy sposób, aby przyciągnąć nowych klientów i poprawić swoją pozycję w wyszukiwarce Google. Klienci bardzo lubią wirtualne wycieczki, ponieważ mogą w ten sposób poznać firmę, z której usług będą korzystać. Dzięki wirtualnemu spacerowi zdobędziesz zaufanie klientów!

Wirtualna wycieczka umieszczona na mapie Google Street View pozwala na całodobowe, wirtualne odwiedziny w lokalu. Przy profilu firmy w wyszukiwarce Google dostępna będzie panorama 360 stopni, po kliknięciu której, Twoi klienci będą mogli wejść do lokalu, poruszać się po nim i rozglądać na wszystkie strony, jak podczas prawdziwej wizyty.

Wirtualny spacer Google Street View prezentowany jest w wyszukiwarce Google i na mapach Google. Możesz go również łatwo umieścić na swojej firmowej stronie WWW czy też w serwisie Facebook. Z wirtualnej wycieczki można wygodnie korzystać na wszystkich urządzeniach: komputerach, tabletach i telefonach komórkowych.

W pełni zadbam o Twoją "fotograficzną" obecność w mapach Google. Pomogę stworzyć wizytówkę Twojej firmy w usłudze Google Moja Firma oraz dodam do niej wirtualny spacer po wnętrzu i klasyczne zdjęcia. Tak uzupełniony profil będzie lepiej pozycjonowany w wyszukiwarce Google i bardziej przyjazny dla klientów.

Wypromuj swój biznes w wyszukiwarce oraz na mapach Google Street View. Zapraszaj klientów do wirtualnych odwiedzin swojego lokalu i bądź o krok przed konkurencją!

 

Jak działa wirtualny spacer na mapie Google Street View?

Przespaceruj się po bibliotece opactwa św. Galla. Możesz wejść też do drugiego pomieszczenia przechodząc przez korytarz:-)

 

Realizacja wirtualnego spaceru Google Street View dla niewielkiej kawiarni

Ten wirtualny spacer wykonałem dla kawiarni Kawka z Kotem. Kawiarnia jest niewielka i składa się z dwóch pomieszczeń. Spacer na swojej ścieżce obejmuje 6 punktów (kroków). Każdy punkt to panorama 360 stopni składająca się z 7 zdjęć. Czyli łącznie na potrzeby tego spaceru wirtualnego wykonałem 42 zdjęcia.

5 punktów (kroków) znajduje się wewnątrz pomieszczeń, a jeden punkt znajduje się na chodniku między kawiarnią i ulicą. Dzięki temu do lokalu można wejść bezpośrednio z ulicy (spacer po wnętrzu lokalu połączył się z ulicznym Street View). Wyjdź z lokalu na ulicę i wróć, aby sprawdzić, jak to działa w praktyce.

 
 

Pytania i odpowiedzi dotyczące wirtualnych wycieczek Google Street View i panoram 360 stopni

Jaki jest koszt wykonania wirtualnej wycieczki Google Street View?

Koszt wykonania wirtualnego spaceru jest niewielki w porównaniu do korzyści, jakie osiągniesz. To jedna z najlepszych inwestycji marketingowych i promocyjnych!

Cena wirtualnego spaceru zależy od wielkości lokalu i liczby punktów (kroków), między którymi można się poruszać.

Opcja minium to jeden punkt np. w środku lokalu. Nie można się wtedy przemieszczać, stoi się w miejscu, ale można się obracać i rozglądać na wszystkie strony. To jedna panorama 360 stopni, na którą składa się kilka zdjęć.

Dwa lub trzy punkty (czyli połączenie dwóch lub trzech panoram) dają już poczucie poruszania się, bo można nie tylko rozglądać się w jednym miejscu, ale też zrobić krok do następnego punktu w lokalu i tam też porozglądać się na wszystkie strony.

Można zrobić spacer między kilkoma punktami, a można zaplanować więcej punktów do zwiedzania, aby dokładniej pokazać cały lokal. Im większy lokal, tym więcej punktów (kroków) należy zaplanować. Odległości między punktami nie powinny być większe niż 2 metry, aby spacer był w miarę płynny. Oczywiście nie ma potrzeby poruszania się od ściany do ściany, to może być tylko ścieżka środkiem lokalu.

Liczbę punktów i ich położenie możemy wspólnie ustalić podczas sesji w zależności od budżetu przeznaczonego na wirtualny spacer.

Dla małych lokali (kawiarnie, restauracje, sklepiki) cena wirtualnych wycieczek oscyluje w granicach 300-900 zł w zależności od liczby punktów, z których składa się spacer.

Przy większych obiektach (np. duże sklepy, hotele) zalecam spotkanie, aby zaplanować trasę wirtualnego spaceru i wybrać wnętrza, które będą prezentowane.

Czy trzeba wykonać jedno ujęcie przed lokalem, na ulicy?

Jeżeli wejście do lokalu jest przy ulicy, warto jeden punkt (krok) naszego wirtualnego spaceru dodać przed wejściem (między lokalem i ulicą). Nie tylko pokaże on witrynę z zewnątrz, ale jest szansa, że Google połączy lokal ze Street View ulicy i wtedy chodząc po ulicy będzie można przejść wprost z ulicy do lokalu, a z lokalu wyjść wprost na ulicę i pójść dalej. Coś takiego działa w spacerze po kawiarni (prezentuję go powyżej), gdzie oprócz 5 punktów w lokalu jest jeszcze jeden na zewnątrz, który Google automatycznie połączył z ulicą.

Jak długo trwa wykonanie wirtualnego spaceru?

W niewielkich lokalach usługowych lub biurach sesja trwa około jednej godziny, jeżeli wnętrza zostały wcześniej posprzątane i przygotowane do wykonania zdjęć. Przy większej liczbie pomieszczeń lub we wnętrzach, które wymagają przygotowania, sesja może potrwać kilka godzin. W przypadku bardzo dużych obiektów lub rozległych terenów realizacja wirtualnej wycieczki może zająć nawet kilka dni.

Jak należy przygotować wnętrze do zdjęć panoramicznych?

Wnętrze powinno prezentować się możliwie najkorzystniej. Pamiętaj, że całe pomieszczenie będzie doskonale widoczne i podczas zdjęć nie można pominąć np. jednej ściany, tak, jak to czasem robi się przy klasycznych zdjęciach wnętrz.

Lokal powinien być solidnie wysprzątany, a wszystkie elementy szklane i połyskujące muszą zostać umyte, aby nie było widocznych zacieków i plam (m.in. okna, szkła, armatura, blaty, półki). Zbędne przedmioty należy schować lub wynieść. Uszkodzone lub niekompletne wyposażenie należy wymienić lub naprawić. W przypadku budynków należy uprzątnąć cały teren otaczający nieruchomość, zgrabić liście, skosić trawnik, odśnieżyć i sprawdzić stan elewacji. Koniecznie upewnij się czy wszystkie żarówki działają!

Jak można szybko i niewielkim kosztem uatrakcyjnić wygląd wnętrza?

Wnętrze powinno zachęcać do przebywania w nim. Profesjonalny home staging wykonują dekoratorzy wnętrz, ale każdy może szybko ocieplić wizerunek mieszkania lub domu. Oto kilka prostych i tanich sposobów:
- wazony z bukietami ciętych kwiatów
- kwiaty doniczkowe na pustych parapetach
- owoce w koszyku lub luzem na blacie (np. pomarańcze, mandarynki, banany, jabłka, gruszki, cytryny, kiwi, melon)
- książki z atrakcyjnymi grzbietami na pustych półkach - mogą stać lub leżeć
- album lub kolorowy magazyn na stoliku
- dekoracyjne poduszki na sofie
- przedmioty dekoracyjne we wnękach i na szafkach (figurki, wazony, świece, ramki ze zdjęciami, pamiątki)
- obrazy na pustych ścianach

Jak szybko wirtualna wycieczka będzie gotowa do pokazania klientom?

Przy niewielkich sesjach (biura, restauracje, małe sklepy) przygotowanie zdjęć i złożenie wirtualnego spaceru zajmuje mi od 1 do 3 dni. Przy większych zleceniach przygotowanie wirtualnej wycieczki może zająć nawet tydzień.

Niezależnie od mojej pracy, Google musi zatwierdzić i opublikować wirtualną wizytę na mapach Google Street View. Może to potrwać od kilku godzin do kilkunastu dni. Nie mam wpływu na szybkość zatwierdzania zdjęć przez Google.

Czy można umówić się na zdjęcia w sobotę lub niedzielę?

Jestem fotografem, który pracuje przez cały tydzień i przez całą dobę. Jeżeli mam wolny termin to zdjęcia wykonuję również w soboty, niedziele, dni wolne od pracy i święta.

 
 

Dariusz Majgier - kontakt w sprawie sesji fotograficznych i rezerwacji terminów

Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania lub oszacuję koszt sesji foto. Korzystam głównie z poczty elektronicznej, ale jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, chętnie oddzwonię na podany numer. Odpisuję lub oddzwaniam natychmiast (jeżeli nie jestem w trakcie sesji zdjęciowej).

napisz do mnie:
majgier@reporter.pl
 
lub zostaw wiadomość z numerem telefonu - odpiszę lub oddzwonię:


 

Pracuję w Warszawie, ale dojeżdżam też do innych miast. Współpraca ze mną jest komfortowa i pozbawiona niemiłych niespodzianek. Jestem słowny, punktualny, działam profesjonalnie, szybko, dyskretnie i niedrogo, a wszystkie ustalenia traktuję jako poufne. Wystawiam faktury VAT.

 

Dariusz Majgier

 

 
 

Wśród moich klientów biznesowych są m.in.

Adecco Poland, Aster, ATM, Audioteka, AVT-Korporacja (Czas na Wnętrze), Bayer, Carrefour, Caritas, Colliers International Poland, CFE Polska, ComPress, Deutsche Lufthansa, Eniro Polska, Eventage, Europ Assistance Polska, EURO RSCG 4D, Fischer & Zubek PR Partners, Geant Polska, General Motors, Grafton Recruitment, Hays Poland, Hola Design, Horsecka Jewelry, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Kancelaria Finansowa Pyffel & Partners, Komisja Europejska, Krajowa Izba Producentow Audiowizualnych, Lloyd Properties, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Media Regionalne, Miasto Józefów, Millennium TFI, Monday PR, Multico Oficyna Wydawnicza, Muzeum i Instytut Zoologii PAN, Netia, Opel Polska, Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza, Prószyński Media (Tak mieszkam), Rochstar Events, Rzeczpospolita, Parkiet, Polski Związek Firm Deweloperskich, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, Prestige Inwestycje, Publicis Consultants Rowland, Sharp, Skarbiec Mennicy Polskiej, Swiss International Air Lines, UPC Polska, Zdrofit, Życie Warszawy

 

wycieczki wirtualne, panoramy sferyczne, fotografia wnętrz, fotograf restauracji, zdjęcia 3D, prezentacja firmy na mapie google, wycieczka wirtualna, fotografia nieruchomości, spacer 360, fotograf google street view, zdjęcie biura, wirtualny spacer, zdjęcia restauracji, panorama 360 stopni, google maps, wirtualna rzeczywistość, wnętrze biura, vr, zdjęcia firmy, wirtualna wycieczka wewnątrz firmy, fotograf virtual reality, wirtualny spacer na mapie google street view, wirtualna wizyta google street view, fotograf street view, panorama sferyczna, fotograf nieruchomości, zdjęcia wnętrz, fotografia street view, wirtualna rzeczywistość, spacery 360 stopni, fotograf warszawa

Portrety biznesowe. Zdjęcia do CV. Fotograf wnętrz i nieruchomości. Zdjęcia mieszkań i domów na sprzedaż. Fotografia imprez i wydarzeń. Zdjęcia 360 stopni. Panoramy i wirtualne wycieczki we wnętrzach lokali na mapie Google. Wirtualny spacer w Google Street View.
Fotograf Warszawa © 2017 Dariusz Majgier - profesjonalny fotograf w Warszawie. Faktury VAT. Kontakt: majgier@reporter.pl